מידעונים

חדש לשימושכם

30.03.15 / 08:30
חדש לשימושכם
30.03.15
חדש לשימושכם
30.03.15
חדש לשימושכם
 1. חדש בתס"ק- ים, אפליקציית מידע לטלפונים חכמים (אנדרואיד ואייפון) ולמחשבי לוח (טאבלט) – המערכת מאפשרת לבעל המטען מידע ומעקב שוטף מהסלולרי אחר המכולה (שירות סטטוס מכולה) מרגע פריקתה ועד שחרורה מהנמל. 

  שירות נוסף מאפשר לסוכני אנייה ומשלחים בינלאומיים לקבל מידע על פתיחת כותרת המצהר במכס על ידי הסוכן המתפעל, מידע הנדרש לפעילות מול המכס.

  השימוש באפליקציה זמין לכל הלקוחות הרשומים לשירותים המקוונים של תס"ק-ים והיא זמינה להורדה חינם ב-App Store  וב- Google play.


  https://play.google.com/store/aps/details?id=com.israports.taskyam   https://itunes.apple.com/il/app/taskyam/id897068679?mt=8.
   
 2. שירותים מקוונים כלליים - נתון חדש  "תוקף רישיון חומ"ס" נוסף בשירות משקל מורשה למשאיות. הנתונים נלקחים ממידע המתקבל ממשרד הרישוי,  הנתון מופיע גם עבור המשאית וגם עבור נגרר כאשר כל אחד מהם נושא רישיון בפני עצמו. במידה ופג תוקף הרישיון – תוצג הודעה בסמוך לשדה המשקל  "שים לב פג תוקף רישיון חומ"ס" .

   
 3. שירותים מקוונים – מערכת מובילים - בדיקת תוקף רישיון כניסה לנמל - בשירות השלמת פרטי חברת התובלה בתהליך הוצאה/הכנסה של מטען עם הקלדת נתונים בשדות ת.ז. נהג ומספר משאית תערך בדיקה מול מערכת הרישוי הקהילתית לתקפות רישיון הכניסה לנמל של הנהג / משאית. הבדיקה תסייע למנוע מצבים בה משאית מגיעה לשער ואינה מורשת להיכנס לנמל.

   
 4. שירותים מקוונים לסוכני אנייה ומשלחים – שיפורים בשירות שליחת מצהר –    
 • הוספת תיבת סימון לשליחה ברמת עסקה. מאפשר שליחת עסקה נוספת ללא שליחת העסקאות הקודמות עם העסקה החדשה.  הוספת אינדיקציה ברמת עסקה מאפשרת למשתמש לסמן את העסקה אותה הוא רוצה לשלוח למכס ובכך ימנע מצב בו עסקאות שנשלחו בעבר ישלחו בשנית. כל עסקה תשלח לנמל היעד על פי השדה "קוד נמל פריקה".
 • תמיכה באגד עסקאות עבור משלחים כאשר יש מספר עסקאות על אותה מכולה והמכולה לא מיועדת לעבור פרוק/המכלה אלא להשתחרר כמכולה יש לציין זאת במסר בסימון שדה אגד עסקאות
 • אפשרות לדיווח כלי רכב במצהר – כלי רכב הינם מטען מיוחד הדורש התייחסות דיווח שונה כמו מספר שילדה / רכבית וכן יש להתייחס לסוג אריזה משני סוג הרכב. שדות אלה הוספו בשירות דיווח מצהר.
 • תמיכה בחתימה דיגיטלית ע"י הלקוח – מסר מצהר ומסר פקודת מסירה חייבים להגיע למכס חתומים, על מנת לאפשר דיווח מצהר ופקודת מסירה מהשירותים המקוונים נוספה תמיכה בחתימה הדיגיטלית.
   
 1. שירותים מקוונים, שיפורים מערכת סוכני מכס, בקשה לעיתוק מכולה -קבלת משוב מיידי מהנמל – בעת מילוי בקשת העיתוק השירות מייצר Web Service לנמל דרכו מתקבל בזמן אמת המשוב המוצג לסוכן על גבי המסך. המשוב חשוב במקרים בהם לא ניתן לבצע בקשת הסוכן, בעיקר לבקשות במשמרת שלישית. כרגע השירות משרת את לקוחות נמל אשדוד בלבד. 

   
 2. שירותים מקוונים מערכת סוכני אנייה שיפורים בשירות דיווח הצהרת בריאות – הוספת סיבות דחייה. הסוכן המדווח יוכל לצפות בסיבת הדחיה, לתקן בהתאם ולשלוח מיידית את התיקון. כמו כן בוצע שיפור בדו"חות המשמשים את משרד הבריאות לחישוב החיוב לסוכני האנייה 

   
 3. שער עולמי "שלב יבוא בסיסי" – לוח זמנים עדכני
  תאריך הפעלה שלב יבוא בסיסי: יולי 2015. המכס החל לבצע פיילוט על תהליכים שלמים החל ממצהר ופקודת מסירה. טסטים ראשונים בוצעו מול MSC.

   
 4. שיעור ההפגשה בין מסר booking לתעודת אחסנה עומד על כ- 96% באשדוד, בחיפה עומד על כ 90%. זאת לאחר מאמץ משותף של כלל הקהילה, סוכני מכס, נמלים, לשכת סוכני המכס ותס"ק-ים. בנמלי חיפה נערכים הן בתחום שדרוג מערכות המידע והממשקים והן בתחום הבקרה וההטמעה. באשדוד מפתחים כלים ממוחשבים עבור מת"ל שיקלו על הקהילה.

  בזמן ההפעלה מסר Booking יהווה אסמכתא לנמל עבור נתוני האנייה וכמות מכולות (אורך + סוג).

   
 5. יום עיון לחברי ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל נערך על ידי הארגון ותס"ק-ים בשיתוף נמל אשדוד – ביום העיון השתתפו כ- 45 איש.  אמירעם היידקר ערך לחברי הארגון היכרות עם תפקידה של תס"ק-ים בסחר הימי והשירותים השונים הניתנים לחברי הקהילה. מר דני גת, מ"מ סמנכ"ל הנדסה ולוגיסטיקה בנמל אשדוד העביר הרצאה בנושא "הנמל כחוליה בשרשרת האספקה” כמו כן ערכו המשתתפים סיור בנמל ובער הנמל.
×