מידעונים

חדש לשימושכם

22.11.16 / 16:26
חדש לשימושכם
22.11.16
חדש לשימושכם
 1. אפליקציית המובייל של תס"ק-ים שירות חדש - צפייה ואישור דיווח אנשי צוות,  השירות מאפשר לסוכן האנייה לאשר דיווח 48 שעות שהתקבל מהאנייה, וכן לצפות באישורי חיל הים לדיווחים קודמים. חיל הים יכול לאשר או לדחות דיווחים חדשים. שירות זה מצטרף לשני שירותים נוספים הקיימים באפליקציית המובייל: סטאטוס מכולה  וסטאטוס כותרת מצהר.
   
 2. שירות דיווח הצהרת חומ"ס בשירותים המקוונים – רוב מוחלט של  היצואנים כבר הצטרפו לשירות דיווח הצהרת חומ"ס אלקטרוני. השירות מאפשר ליצואנים למלא טופס הצהרה על חומרים מסוכנים בשירותים המקוונים והעברתו לרספ"ן בתהליך ממוחשב דרך סוכן המכס וסוכן האנייה. בגרסה האחרונה ניתן מענה לדיווח הצהרות חומ"ס גם למכולות ריקות המכילות שאריות (איזוטנקרים). עם השקת הגרסה הבאה שתיתן מענה לדיווח הצהרות על ידי ממכילים חיצוניים, צפוי רספ"ן להוציא הנחיות לדווח הצהרות חומ"ס אך ורק באמצעות המערכת.
   
 3. שירותים מקוונים – חדש – שירות בקשה לאישור כניסה חד יומי לנמל – שירות חדש המאפשר הגשת בקשה לקבלת אישור כניסה חד יומי לנמלים באמצעות השירותים המקוונים. השירות החדש, פרי שתוף פעולה עם מנהלי הביטחון בחברות הנמל באשדוד, בחיפה ובאילת, מאפשר למורשי בקשה - אותם גורמים המוסמכים על ידי מחלקות הביטחון הנמליות להגיש הבקשה - לפנות למוקד הביטחון של הנמל בהליך מקוון. המעבר לשירות מקוון מייעל את התהליך ומעניק למגיש הבקשה גם מידע אודות סטטוס הטיפול ובסיומו - קבלת הודעה על אישור/דחיית הבקשה.

 

הבקשה

 

האישור

 

 1. שירותים מקוונים שדרוג שירות מקוון לחידוש רישוי כניסה תקופתי לנמל, לאפשרות הקיימת של חידוש רישיונות נוספו אפשרויות חדשות כגון: הוספה/הסרה של מורשה או רכב, החלפת רכב  ועוד. השדרוג  מייעל את תהליך חידוש רישוי כניסה תקופתי לנמל וחוסך הגעה של נציגי חברות תובלה לנמל לביצוע פעולה זו.


   
 2. יישום אמנת SOLAS בנושא משקל מאומת - על פי האמנה הבינלאומית לבטיחות החיים בים SOLAS  – (International Convention for the Safety of Life at Sea), החל מיולי 2016 חלו תקנות חדשות לפיהן יש לשקול את כל מכולות היצוא המיועדות לטעינה. בדיונים שנערכו עם כל נציגי קהילת הים בראשותה של לשכת הספנות הוסכם כי כל המכולות הנכנסות במשאיות בשער הנמל ישקלו ע"י הנמלים. מכולות המגיעות לנמל ברכבת ישקלו ע"י הרכבת או המובילים הרכבתיים והנתונים יועברו לנמל. 
  במסגרת הדיונים הוסדרו גם המסרים בהם יועבר המידע על משקל ה- VGM מהנמלים לסוכני המכס והאנייה, ובין הרכבת לנמל.
   
 3. דיווח מספר שלדה במצהר – המכס מחייב בשער עולמי דיווח מספר שלדה כבר במצהר היבוא לכל כלי רכב. המכס, הנמלים וסוכני האנייה ביצעו התאמות במסרי מצהר וזמינות התומכים בדיווחי מספר שילדה.
   
 4. Ship Formalities - דיווח רשימת אנשי הצוות (IMO FAL FORM: Crew List) עבור 89% מהפקידות של אניות בארץ בחודש אוקטובר הועבר הדיווח הנדרש לרשויות, ישירות מהאנייה, בצורה אלקטרונית דרך מערך תס"ק-ים.
  בוועידת FAL מאפריל 2016 הוחלט לחייב דיווח אנשי צוות בפורמט אלקטרוני החל מ- 1.2018.
   
 5. דיווח הצהרת בריאות – (World Health Organization:  Maritime Declaration of Health) כ- 98% מהאניות המגיעות לנמלי ישראל מדווחות ישירות מהאנייה, בצורה אלקטרונית דרך מערך תס"ק-ים למשרד הבריאות ולחברות הנמל (נכון לחודש אוקטובר 2016).
   
 6. סטאטוס אנייה - שירות Web Service חדש בתס"ק-ים – השירות מספק מידע על אניות העומדות להיכנס לנמלי הארץ תוך 48 שעות, מידע על כניסת אנייה לרציף, על עזיבת אנייה ועוד. המידע קיים באתר תס"ק-ים ועתה מוצע גם ב- Web Service. כרגע ניתן לקבל שירות לאניות הפוקדות את נמל אשדוד, בקרוב יינתן גם לאניות הפוקדות את חיפה.
   
 7. שער עולמי על פי הודעת המכס מועד סופי לעליה לאוויר הינו אוגוסט 2017, עד למועד זה מתבקשת קהילת הים להשתתף באופן פעיל בפיילוט.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
×