ינואר 2016

מידעון מספר 29
למערכת קהילת הים בישראל
 

המידעון מתייחס לתקופה:
אוגוסט 2015 ועד נובמבר 2015 כולל.

 

קריאה מהנה,

אמירעם היידקר

 

   

     דגשים:

 1. הצהרת יצואנים על חומרים מסוכנים – לראשונה בתסק-ים, העברת מידע ישירה מיצואנים, במקרה זה בנושא הצהרת חומרים מסוכנים מהיצואן לסוכן המכס, סוכן האניה ולרספ"ן. התהליך זוכה לתגובות חיוביות של היצואנים בהיותו מקל עליהם מאד את התהליכים, כ- 35 יצואנים, 33 סוכני אנייה וכ- 24 סוכני מכס כבר הצטרפו לתהליך. ראו פרוט בהמשך.
   
 2. חשבוניות חתומות בחתימה אלקטרונית – עם הצטרפות נמל אילת לתהליך, כל חברות הנמלים מאפשרות ללקוחותיהן לקבל חשבוניות חתומות אלקטרונית כתחליף למשלוח פיסי של חשבוניות.
   
 3.   Ship Formalities
 • דיווח אנשי הצוות (IMO FAL FORM: Crew List) עבור 85% מהפקידות של אניות בארץ מועבר הדיווח הנדרש לרשויות, ישירות מהאנייה, בצורה אלקטרונית דרך מערך תס"ק-ים. רב האניות שאינן מדווחות עדין, נמנות על אניות מזדמנות שאינן פוקדות בדרך כלל את נמלי ישראל או אניות ללא אמצעים טכנולוגיים מתאימים. בנושא זה ישראל מקדימה את אירופה אשר מיולי 2015 מחייבת דיווח ממוחשב אך עדיין נמצאת בשלבים ראשונים של הטמעה.
   
 • דיווח בריאות – (World Health Organization:  Maritime Declaration of Health) נמשכת הטמעת דיווח הצהרת בריאות ממוחשב. כ- 63% מהאניות המגיעות לנמלי ישראל מדווחות באופן ממוחשב למשרד הבריאות ולחברות הנמל.

 

 
חדש לשימושכם

בין החידושים: חשבוניות בחתימה אלקטרונית לנמל אילת, שירותים מקוונים - הוצאת מכולות ריקות מהנמל, הפעלת שירות מקוון לדיווח מצהר אווירי ועוד...

נושאים בפיתוח

בין הנושאים: שימוש בטבלת סוגי המכולה עפ"י תקן ISO, בקשה לאישור מקוון לכניסה חד יומית לנמל, דיווח מספר שלדה במצהר ועוד...

 
מערכת קהילת הים במספרים
בעולם

הצעה לחותמת זמן אחידה (Time Stamps) של הגעה ועזיבת אנייה מהנמל כחלק מתמיכה בלוגיסטיקת תחבורה בטוחה, יעילה וברת-קיימא

 
סיפורי ים

על שודד הים היהודי הרב דון שמואל פאלאג'י שמעתם?

 

למידע נוסף: מנהלת תס"ק-ים, בחברת נמלי ישראל:

0505-640111 | mataltaskyam@israports.co.il

 הודעה זו נשלחה לכתובת email_address, בעקבות רישומך לרשימת התפוצה של תס"ק-ים כולל הסכמת לקבלת דיוורים.
הסרה מרשימת התפוצה