אפריל 2015

מידעון 27 למערכת קהילת הים בישראל


המידעון מתייחס לתקופה:
אוקטובר 2014 ועד פברואר 2015 כולל.

קריאה מהנה,
אמירעם היידקר

 

  • הופעלה אפליקציית המובייל של תס"ק-ים. והיא פעילה בטלפונים ובטבלטים מבוססי מערכת הפעלה אנדרואיד ו- IOS. השירותים הניתנים: סטטוס מכולה ובירור להימצאות כותרת מצהר  במכס (ראה הרחבה).
     
  • חדש בשירותים מקוונים למובילים - רישוי תקופתי – על מנת להקל על תהליך חידוש רישיון כניסה שנתי לנמל ולאפשר לחברות הובלה וקבלנים להגיש רשימת חידושים לנמל מראש, פותח שירות מקוון במערכת רישוי חידוש תקופתי באינטרנט. במסך זה יכול המשתמש: לסמן למי מהנהגים/משאיות הוא רוצה לחדש רישיון לשנה הקרובה. להוסיף נהגים/משאיות חדשות עבורם הוא מעוניין בחידוש. לעקוב אחר סטטוס הרשאות וחידושים של אנשים ורכבים בחברה. השירות תקף גם לבקשות חדשות במהלך השנה. השירות הופעל כפיילוט, ובמהלך הרבעון הבא יבוצעו שיפורים נוספים.
     
  • שירותים מקוונים – מערכת מובילים – שינוי בסכמת החישוב של משקל מורשה למשאיות –המשקל המורשה למטען במשאית הינו נגזרת של מספר פרמטרים כמו, מספר הסרנים, משקל המשאית ועוד, מאחר והמשקל ע"פ הוראות  החישוב  של משרד הרישוי לא תאם את המשקל ברישיון המשאיות תס"ק-ים פנו למשרד התחבורה וקיבלו סכמת חישוב חדשה. מעתה יהיה המשקל זהה לרשום ברישיון.
     
  • דיווח אנשי הצוות (IMO FORMS) – ב- 82% מהפקידות של אניות בארץ מועבר הדיווח הנדרש לרשויות ישירות בצורה אלקטרונית דרך מערך תס"ק-ים.  אנו קוראים לסוכנים שאניותיהם עדין לא מדווחות להצטרף לדיווח האלקטרוני. 

 

 
חדש לשימושכם

בין החידושים: אפליקציית מידע לטלפונים חכמים (אנדרואיד ואייפון) ולמחשבי לוח, שיפורים בשירות שליחת מצהר, בדיקת תוקף רישיון כניסה לנמל ונושאים רבים אחרים

נושאים בפיתוח

בין הנושאים: שירותים מקוונים, היערכות לקראת "שלב יבוא בסיסי" במסגרת מערכת שער עולמי, מערכת נטע

 
מערכת קהילת הים במספרים
בעולם

כיצד אירופה נערכת להשמת Single Window במערך הסחר הימי?
האיחוד האירופי הורה לחברות באיחוד לפתח ממשק Single Window עד 1 ביוני שנת 2015

 
סיפורי ים

סיפורה של עיר נמל (ואולי סיפור מכס?). מנין הגיע לאנטוורפן שמה?

 

למידע נוסף: מנהלת תס"ק-ים, בחברת נמלי ישראל:

0505-640111 | mataltaskyam@israports.co.il

 הודעה זו נשלחה לכתובת email_address, בעקבות רישומך לרשימת התפוצה של תס"ק-ים כולל הסכמת לקבלת דיוורים.
הסרה מרשימת התפוצה