מידעונים

נמלים

חדש: אספקת צידה לאניות-צירוף נמל חדרה, הדרכה וסיוע לחברות הנמל החדשות והעברת תאגידים במרחב חיפה/אשדוד לאחריות חנ"י
29.06.21 / 23:17
נמלים
29.06.21
נמלים

אספקת צידה לאניות-צירוף נמל חדרה:

להפעלת תהליך אספקת צידה בנמלי חיפה, אשדוד, מספנות ואילת הצטרף גם נמל חדרה. כאשר סוכני האניות מזמינים ממחסנים המאושרים ע"י המכס צידה של מזון לצוות האניות. המכס מחשב את התהליך במסגרתו שולח מחסן הדיוטי פרי ממנו מושכים חלפים/מזון לאנייה מסר למכס עם פרטי הנהג, הרכב והאספקה שהוא מוביל. המכס מעביר את המסר לנמל.

 

הבודקים בשער הנמל נכנסים כיום למסכי השירותים המקוונים של תס"ק-ים, לצפות בפרטי הנהג והרכב שאמורים להופיע על הצג, כתוצאה ממסר מקדים, ולאחר בדיקה לאשר את כניסתו של הרכב והנהג.

 

פעולת האישור מחוללת מסר חוזר למכס.

 

 

הדרכה וסיוע לחברות הנמל החדשות

במהלך שנת 2021 אמורים שני הנמלים החדשים: נמל המפרץ ונמל הדרום להתחיל לפעול. תס"ק-ים מסייע להערכות של חברות אלו בנושאי הדרכות על מבני המסרים המקובלים בקהילת הסחר הימי בישראל וביצוע טסטים מול המכס וגורמים נוספים בקהילה. באופן זה אנו מקווים להשיג מוכנות טובה יותר בזמן ההפעלה ביצור.

 

כדי להתמודד עם הצפיפות בנמלים הקיימים הנגרמת מכמות המכולות הריקות, אפשרה המדינה לנמלים החדשים לקבל אניות שיטענו בשטחם את המכולות הריקות החל מחודש יולי הקרוב. מהלך זה שיקל על הסחר במדינה יהווה פיילוט מצוין לחברות הנמל החדשות לצורך עבודה בהמשך מול הקהילה בסטנדרטים המקובלים.

 

 

העברת תאגידים במרחב חיפה/אשדוד לאחריות חנ"י

בהמשך להחלטת משרד התחבורה והאוצר יחלו תאגידים כגון: כימיקלים צפון, כימיקלים דרום, גדות, תש"ן, דגון וכו' להתנהל בצורה עצמאית תחת ניהולה של חנ"י.

 

החלטה זו חייבה את תס"ק-ים והקהילה להסדיר את כלל התהליכים התפעוליים החל מהגדרת קוד אתר בינלאומי לאותם תאגידים (בסיוע המכס), ובהמשך דיווח כל כניסות ויציאות מטענים וקבלת התרות מכסיות.

 

זהו כאמור פרויקט מורכב בעל השלכות רוחביות על ציבור סוכני האניות, סוכני המכס, חברות תובלה , מכס וכו'.

הוספת תגובה
×